שמוליק נויפלד - קורות חיים

 

שמוליק נולד בעכו לזוג הורים פולנים. שכניו היו ערבים והמוזיקה הראשונה ששמע היתה שירים רוסיים מאמא והמואזין מהמסגד. בגיל שלוש ניגן שיר שלם באקורדיון ובגיל חמש למד בחוג חלילית בקונסבטוריון בעכו. בגיל 7 התקבל לתזמורת כלי הנשיפה של שמואל כהנא, שם ניגן עד גיל 19 בחליל צד ובפיקולו. לשיא הגיעה התזמורת באותה התקופה כשזכתה פעמיים בפסטיבלי התזמורת בוינה.

 

שמוליק למד בתיכון בסמת בחיפה וסיים תואר הנדסאי אלקטרוניקה בבסמת הטכניון, אז התגייס לצבא לחיל הים ושירת בחיפה. בכל אותה תקופה עיבד לתזמורת כלי הנשיפה בעכו והיה אחראי מוזיקלית כמעט על כל מופע בעיר. אז הכיר את אורלי אשתו שמצאה מודעה בעיתון על פתיחת בית ספר למוזיקה רימון. שמוליק ניגש לבחינות ברימון ועמד בהן בהצלחה, שם הוא התאהב באילן מוכיח, גורי אגמון, יהודה עדר וגילי דור ולמד בכיתה עם אתי אנקרי, אלונה דניאל, יובל מסנר, ישראל נחום ועוד.

 

במקביל לרימון למד אצל מנחם ויזנברג מוזיקה ותיאוריה קלאסית. בשנת לימודיו האחרונה ברימון פגש את הבמאי רוני ניניו ואז הלחין מוזיקה לראשונה להצגת התיאטרון 12" המושבעים". במקביל קיבל הצעה לנהל מוסיקלית את תוכנית הטלוויזיה "סופ- סופ" עם גבי גזית אחרי שהאחרון גילה אותו במופע BIG BAND עם שלמה גרוניך ב"לילות יפו".

 

אחרי שנה נסע ללימודים בניו יורק אצל בוב ברוקמאייר ומאז שחזר פועל בתחום המוזיקה הקלה בישראל. הוא מלחין ומעבד לתיאטרון, לסרטים ולסדרות בטלוויזיה, עובד עם זמרים (רק כאלו שאוהב) על תקליטים ופרויקטים, כותב מוזיקה לילדים, מלחין מוזיקה לפרסומות בטלוויזיה וברדיו ומלמד ברימון.

 

שמוליק אוהב מאד לטייל בארץ ובעולם, לשתות קפה ויין,לאכול אוכל איטלקי והודי, חולה על מכבי ת"א בכדורסל ומוכן לעשות הכל למענה, מגדל אולפן הקלטה ושלושה ילדים: רועי נועם ומאיה ומבלה היטב עם אשתו...

 

שמוליק מעריץ את U2, בטהובן ושופן, שומע באוזניות v-8 sony ו koss לובש בדרך כלל מכנסיים קצרים וכפכפים, משחק המון כדורסל ומדבר המון בטלפון. החלום שלו זה להזדקן, הצבע האהוב עליו הוא כחול (מלווה בצהוב), הוא קורא בבוקר "ידיעות אחרונות", אוהב את ניו יורק, איטליה וריהוט מעץ. בזמנו הפנוי הוא שומע המון מוזיקה ורואה המון סרטים והופעות חיות (המלצות מצורפות בחום רב). שמוליק קרא למה שבנה HAND MADE כי הוא חושב שכל מה שקרה לו בחיים קרה "בעבודת יד".

tbhtbhthb